Včelí vosk na dřevo, jste si jistí?

Sháníme-li včelí vosk na dřevo, je více než vhodné, zjistit si potřebné informace o kladech a záporech tohoto nátěru. Raději si na začátku vše pečlivě rozmyslet, než se poté rozčilovat s nevyhovujícím výsledkem. 

 Včelí vosk na dřevo

Včelí vosk na dřevo vzniká přírodní cestou a je zdraví prospěšný, ovšem jako nátěr na dřevo či masiv není zcela ideální. Ptáte se proč? Včelí vosk totiž na dřevě tvoří měkký film, na kterém se snadněji tvoří stopy a otisky. Ty se poté musí leštit, aby se dosáhlo opětovného dokonalého povrchu.

 

Máme pro Vás radu

Existuje také vosk, který je již dnes známý a rozšířený. Nazývá se karnaubský vosk a získává se z listů brazilské palmy. Tento vosk je podstatně tvrdší než ten včelí. O tom vypovídá i jeho náročnější nanášení na dřevo. Karnaubský a včelí vosk se často mísí dohromady a výsledkem je přírodní vosk, který se snadno nanáší, je trvanlivý a bezproblémový.

Z čeho je vosk složen naleznete vždy na etiketě konkrétního produktu.

 

A ptáte se, proč právě použít vosk na dřevo?

  • Je přírodní a biologicky odbouratelný
  • Krásně voní
  • Na rozdíl od laků je prodyšný a nechává dřevo dýchat a přirozeně zrát
  • Elastický, nepraská a neodlupuje se
  • Tvoří ochranný film, který odpuzuje vodu, špínu, je odolnější na omak a poškrábání
  • a v neposlední řadě.. je trendy :) 

 

Pokud máte nábytek zakoupený od nás a chtěli byste dokoupit osvědčený vosk přímo od výrobce, neváhejte nás kontaktovat telefonem na 465 423 671 nebo  na email info@masiv-prodej.cz. Cena je 100 Kč za decilitr, o třetinu levněji než od jiných kvalitních výrobců.

 

Autor: Beneš František ml.

Rubriky: Magazín / Blog, Informace o nábytku, Rady do každé domácnosti