Včelí vosk na dřevo, jste si jistí?

Sháníme-li včelí vosk na dřevo, je více než vhodné, zjistit si potřebné informace o kladech a záporech tohoto nátěru. Raději si na začátku vše pečlivě rozmyslet, než se poté rozčilovat s nevyhovujícím výsledkem. 

 Včelí vosk na dřevo

Včelí vosk na dřevo vzniká přírodní cestou a je zdraví prospěšný, ovšem jako nátěr na dřevo či masiv není zcela ideální. Ptáte se proč? Včelí vosk totiž na dřevě tvoří měkký film, na kterém se snadněji tvoří stopy a otisky. Ty se poté musí leštit, aby se dosáhlo opětovného dokonalého povrchu.

 

Máme pro Vás radu

Existuje také vosk, který je již dnes známý a rozšířený. Nazývá se karnaubský vosk a získává se z listů brazilské palmy. Tento vosk je podstatně tvrdší než ten včelí. O tom vypovídá i jeho náročnější nanášení na dřevo. Karnaubský a včelí vosk se často mísí dohromady a výsledkem je přírodní vosk, který se snadno nanáší, je trvanlivý a bezproblémový.

Z čeho je vosk složen naleznete vždy na etiketě konkrétního produktu.

 

A ptáte se, proč právě použít vosk na dřevo?

  • Je přírodní a biologicky odbouratelný
  • Krásně voní
  • Na rozdíl od laků je prodyšný a nechává dřevo dýchat a přirozeně zrát
  • Elastický, nepraská a neodlupuje se
  • Tvoří ochranný film, který odpuzuje vodu, špínu, je odolnější na omak a poškrábání
  • a v neposlední řadě.. je trendy :) 

 

Pokud máte nábytek zakoupený od nás a chtěli byste dokoupit osvědčený vosk přímo od výrobce, neváhejte nás kontaktovat telefonem na 465 423 671 nebo  na email info@masiv-prodej.cz. Cena je 100 Kč za decilitr, o třetinu levněji než od jiných kvalitních výrobců.

 

Autor: Beneš František ml.

Rubriky: Magazín / Blog, Informace o nábytku, Rady do každé domácnosti

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení